16 osob
celková kapacita
12 osob v hlavní části
(mimo sezónu)
4 osoby v apartmánu
(mimo sezónu)

Vítejte na chaloupce ve Sněžném.

Tato původně poloroubená chalupa prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Nyní je vám k dispozici zcela nová předsíň, světnice (společenská místnost), kuchyně, apartmán a celé horní patro chalupy. Okolí chalupy bylo upraveno, tak aby jste se u nás cítili co nejpříjemněji. Vybudováno bylo dětské hřiště, zastřešená pergola, posezení u ohniště, parkovací místa.

Horská obec Sněžné se nachází v okrese Rychnov nad Kněžnou, kraj Královehradecký, cca 10 km od města Dobruška, leží v mírném údolí v Náchodské vrchovině v severovýchodní části Orlických hor v nadmořské výšce 540–738 m.n.m.

 

NOVINKA ROKU 2021

Zábavy není nikdy dost a dovolenou je třeba si užít.

Proto je na Sněžence letos pro děti připraven
nový zábavný prvek:

LANOVKA. 

Kapacita

Celková kapacita chalupy je 16 osob (15+1 přistýlka). V sezóně léto/zima se pronajímá jako celek, ale mimo sezónu můžete využít buď hlavní část chalupy s kapacitou 12 osob (11+1 přistýlka) ve dvou pokojích nebo jen apartmán s kapacitou 4 osoby.

Historie

Chalupa č. 83 byla postavena po roce 1800 rodinou Matějů, která zde žila a pracovala až do roku 1922. V letech 1922 – 1973 byl majitelem František Mach a jeho rodina. Většina obyvatel této chalupy se živila tkalcovstvím. V roce 1973 se majitelem této chalupy stává komentátor ČST Praha pan Ivan Malík. Opravil ji a užíval s rodinou nejen k rekreaci až do roku 2015. V tomto roce chaloupku koupila firma M&M stolařství pánů Martin Štěpánek a Michal Šimák a začala rozsáhlá rekonstrukce na jejímž konci je nejen rekreační objekt, ale doufáme, že i spousta spokojených zákazníků.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line, v případě technického výpadku pak do 48 hod.
Rezervace ubytování. Rezervujte si chalupu pomocí našeho rezervačního formuláře.